Numer konta 

61105017641000009060259513

KRS  0000296652

O Fundacji

FUNDACJA POMORSKIE HOSPICJUM DLA DZIECI

Nasza Fundacja została założona 1 kwietnia 2008 roku. Fundacja zapewnia pomoc lekarską, pielęgniarską, psychologiczną, socjalną. Rodzice nie ponoszą kosztów związanych z opieką nad dzieckiem, a w sytuacjach kryzysowych mogą liczyć na pomoc Fundacji, na niezbędne wsparcie finansowe.

Bardzo ważne jest dla nas to, aby służyć pomocą każdego dnia. Sprawy z pozoru dla nas proste dla rodzin naszych podopiecznych urastają do rangi niewykonalnych. Często odsyłani od urzędu do urzędu tracą poczucie, że coś można w ich życiu jeszcze zmienić, brakuje im siły. W swojej bezradności mogą liczyć na naszą pomoc. Pracownicy Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci starają się zmienić ich nastawienie do samych siebie i do drugiego człowieka. Najważniejszym naszym działaniem jest zapewnienie jak najlepszej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej. Jednak nie zapominamy również o wsparciu psychologicznym i duchowym.
Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ogromne znaczenie ma troskliwa opieka nad rodzeństwem i rodzicami umierającego dziecka. Staramy się sprawić, aby rodziny w tak trudnym dla nich momencie nie czuły się samotne, pozostawione same sobie. Robimy wszystko co w naszej mocy, jednak nasze możliwości są ograniczone. Tylko dzięki Państwa wsparciu będziemy mogli działalność naszego Hospicjum utrzymać na odpowiednim poziomie.
Pod naszą opieką znajdują się mali pacjenci ze schorzeniami metabolicznymi i genetycznymi oraz z chorobami nowotworowymi.