#zostanwdomu

Zbieramy na ssaki

medyczne

Karolina Staszak

new

Karolina Staszak

Przedstawiamy Artystkę o złotym sercu, która przekazała kolekcję prac na rzecz naszego hospicjum.

Kobieta, partnerka, mama, malarka, pisarka i ilustratorka. Rysowanie sprawiało mi frajdę od kiedy tylko potrafiłam utrzymać w dłoni kredkę. Potem przyszło malowanie – również ścian własnego pokoju i to bez zezwolenia rodziców. Najpierw grzecznie pędzlami, potem z dziką przyjemnością palcami. Dalej, w szkole średniej doszło pisanie. Były to rozprawki, charakterystyki i inne właściwe tej instytucji prace pisemne.

Potem życie rzuciło mnie w rejony prac biurowych, nawet florystycznych, aż do czasu, kiedy na świat przyszedł mój pierwszy syn. To on, mając zaledwie kilka lat wypowiedział zdanie, które zapoczątkowało nowy rozdział w moim życiu: „Mamo, ciocia Jeżyna siedzi na regale i czyta książkę.”

To jedno zdanie wwierciło się w moją głowę i tak długo okupowało myśli, aż w końcu powstała z niego cała książka, której adresatem były dzieci. Nie wydałam jej do dziś, ale ona stanowiła pierwszy krok na drodze, którą po kolejnych kilku latach uznałam za moją. Dziś tworzę dla dzieci i dla dorosłych. Maluję dla nich ilustracje, obrazy, a nawet ściany. Piszę książki dla małych oraz dużych, zależnie od tego, co akurat podpowiada mi serce.

zdjęcia